Co zabrać na wyprawę rowerową, ekwipunek rowerzysty

Ekwipunek rowerzysty na dłuższą wyprawę

Słoneczna pogoda, wysokie temperatury sprawiają, że wiele osób decyduje się w czasie wolnym skorzystać z roweru i udać się na dłuższą przejażdżkę, kilkugodzinną wycieczkę krajoznawczą. Ważne jest aby odpowiednio się przygotować na taką wycieczkę, zorganizować sobie odpowiedni ekwipunek. Co warto zabrać ze sobą na przyjemne kręcenie pedałami w trakcie kolejnej słonecznej niedzieli?

Jedzenie i picie

Jazda na rowerze pozwala spalić dość pokaźne ilości kalorii. To dobre dla organizmu, szczególnie kiedy ktoś uważa, że ma nadwagę. Ale jakiekolwiek straty energii w trakcie jazdy na rowerze powinny być odpowiednio wyrównane. Dlatego wybierając się na rower warto zabrać ze sobą odpowiednie jedzenie oraz picie. Warunki przewożenia są ograniczone dlatego trzeba obracać się w produktach, które dają energetycznego kopa, a także nie zajmują wiele miejsca. Co najlepiej zabrać do picia w dłuższa trasę, czego unikać, jakie ilości? Cóż nie ma nic lepszego niż zwykła woda niegazowana. Kto nie lubi „smaku” wody ten może ostatecznie zdecydować się na napoje izotoniczne, wybór jest ogromny. Ile picia zabrać ze sobą? To zależy na jak długo jedziemy i czy nie będzie możliwości zakupienia czegoś po drodze. Myślę, że butelka 0,5 czy 0,75 litra w zupełności wystarcza na około 20 kilometrów. Oczywiście można zawsze zabrać więcej gdyż każdy indywidualnie podchodzi do kwestii dostarczania wody organizmowi. Na pewno odpadają wszelkiego rodzaju napoje gazowane. Nie gaszą pragnienia, nie mają wielu wartości odżywczych, a dodatkowo potęgują potrzebę kolejnego sięgania po picie.

Do jedzenia najlepiej nadają się batony różnego rodzaju oraz banany. Dają potężną dawkę energii, cukru, a i nie zajmują wiele miejsca. Jeżeli decydujemy się w trakcie wycieczki zajechać gdzieś na obiad to albo wybierajmy coś lekkiego albo po jego zjedzeniu odczekajmy trochę przed dalszą podróżą. Zanim organizm w pełni wchłonie zjedzony obiad minie kilka godzin. A jazda z pełnym brzuchem, do tego czymś ciężkostrawnym do przyjemnych nie będzie należała.

Do przewożenia posiłku nada się rower damski z koszykiem.

Akcesoria przydatne na różne wydarzenia

Wyruszając na wycieczkę rowerową nie planujemy żadnych przykrych wydarzeń. Jednak los lubi płatać figla i dlatego warto spakować kilka najpotrzebniejszych rzeczy, które mogą pomóc w wielu sytuacjach. Osprzęt rowerowy w postaci łatwy do dętki i kleju, lub zapasowa dętka. Trzeba liczyć się z sytuacją, że gdzie na dalekiej prowincji dętka może zostać przebita. Do tego oczywiście podręczna pompka również jest wskazana do zapakowania. Przezorny zawsze ubezpieczony i dlatego warto wyposażyć się również w odpowiednie narzędzia, a dokładniej w rowerowy multitool. Nie kosztuje wiele, a posiada wszystko co niezbędne do szybkich napraw rowerowych na trasie. Myśląc o sobie koniecznie trzeba zabrać choćby jedną koszulkę na zmianę czy też bluzę, kurtkę. Przydadzą się kiedy dojdzie do nagłej zmiany pogody, lub będzie wracali pod wieczór do domu. Do tego wszystkiego pakujemy jeszcze komplet plastrów na wypadek drobnych kontuzji.

Spread the love

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *