Jaki najlepszy rower elektryczny wybrać? Ranking Opinie E-rowery Geobike

Poniżej przedstawiam mój osobisty ranking rowerów elektrycznych na 2020.


Czy warto kupić rower elektryczny?

Jaką radość daje podróżowanie rowerem elektrycznym? Wielu tradycyjnych rowerzystów patrzy z politowaniem na wszystkich tych którzy posiadają rowery elektryczne. A przecież takiego rodzaju rowery mają rozliczne zastosowanie, to nie tylko wybryk ludzi, którzy nie chcą wysilać się w trakcie jazdy na rowerze. Co należy wiedzieć o rowerach elektrycznych. Komu na pewno będzie pomocny taki elektryczny rower, jak sprawdzać jakość, jak wybierać naprawdę najlepsze dla siebie e rowery?

Jak działa rower z silnikiem elektrycznym?

Rower z silnikiem, napędem elektrycznym inaczej zwany jako e-rower działa w sposób prosty, przejrzysty. Silnik, w który został wyposażony zaczyna działać w momencie wprawienia w ruch pedałów. Poprzez odpowiednie włączniki można regulować sobie moc, zwiększać ją lub zmniejszać. Nie ma nic skomplikowanego w takich konstrukcjach.

Rowery z napędem elektrycznym oczywiście zostają wyposażone w odpowiednią baterię. Dodatkowo mają na swoim wyposażeniu również silnik. Zarówno bateria jak i silnik w takich rowerach gwarantuje spokojne przejechanie nawet 80 kilometrów.

Sam silnik jest montowany w piaście koła, w zależności od modelu- w tylnej lub przedniej. Są również modele gdzie silnik łączy się korbą.

Rower hybrydowy, a przepisy prawa polskiego, unijnego

Trzeba oczywiście zdawać sobie sprawę z tego, że użytkowanie takich rowerów jest ściśle regulowane przepisami prawa. Każdy rower z silnikiem, każdy rower posiadający wspomaganie elektryczne może być użytkowany gdy jego maksymalna prędkość, bez zaangażowania siły mięśni, wynosi 25 km/h. Producenci przygotowujący rowery hybrydowe doskonale o tym wiedzą i w momencie kiedy prędkość taka zostanie osiągnięta to silnik automatycznie przestaje pracować. Samo poruszanie się takimi rowerami po polskich ulicach, ścieżkach rowerowych nie jest w żaden sposób regulowane. Znaczy to, że rower z napędem elektrycznym w tej materii traktowany jest identycznie jak rowery tradycyjne.

Dla kogo rower na akumulator?

Bez wątpienia rower z napędem elektrycznym jest znakomitym rozwiązaniem dla wszystkich osób starszych, dla tych którzy nie mogą sobie pozwolić na korzystanie z tradycyjnych rowerów. Jak wiadomo seniorzy mają liczne problemy zdrowotne choćby ze stawami. Osoby starsze nie mogą również być zbyt aktywne fizyczne, wysiłek w ich wieku nie jest dobrym rozwiązaniem. A przecież trzeba podjechać do sklepu, na bazarek i zrobić zakupy. Ktoś może mieszka w małej miejscowości, na wsi i pragnie odwiedzić znajomych, wpaść na kawę. Nie zapominajmy o działkowiczach. W jakiś sposób muszą się dostać do swoich oaz spokoju.

Osoby młode, które z uwagi na liczne kłopoty ze zdrowiem nie mogły do tej pory korzystać z tradycyjnych rowerów również mogą zainwestować w rower elektryczny.

Rowery elektryczne znajdują swojej zastosowanie w mieście. To znakomity rower miejski dla tych, którzy nie chcą korzystać z samochodów, komunikacji miejskiej ale równocześnie docierając do pracy, nie mają zamiaru być spoceni, zmęczeni. Taki rower elektryczny pozwoli szybko przemieścić się na trasie dom – praca.

Korzyści płynące z posiadania roweru elektrycznego

Rower ze wspomaganiem elektrycznym to naturalnie liczne korzyści jakie może odnieść jego użytkownik. Wspomniane już powyżej korzyści płynące z łatwości przemieszczania się osobom starszym, nie do końca sprawnym fizycznie jak i oczywiście dla tych wszystkich, którzy pragną zrezygnować z dojazdów do pracy samochodami. Regularne korzystanie z rowerów elektrycznych wpływać będzie oczywiście na poprawę kondycji, bo przecież nie działają one tylko i wyłącznie na silnik w nich umieszczony, trochę od siebie należy dać. Taki rower to oczywiście możliwości docierania w miejscach, do których samochodem nie damy rady dojechać, ma to kluczowe znaczenie w wielkich miastach.

Relaks, komfort, wycieczka za miasto nie jest już żadnym problemem. Wiele osób do tej pory nie mogło sobie pozwolić na dalsze wypady za miasto z uwagi na stan kondycji, zdrowia czy po prostu strach, że nie będzie siły by wrócić. Rower elektryczny rozwiązuje ten problem i wycieczka rowerowa na łono natury, z dala od zgiełku wielkiego miasta jest jak najbardziej możliwa.

Jaki rower elektryczny kupić i gdzie?

Decyzja na pewno nie będzie prosta gdyż producenci proponują całą gamę sprzętu, dostosowaną do konkretnych potrzeb, pod konkretne możliwości finansowe. Pierwsza kwestia to wybór pomiędzy rowerem renomowanej firmy czy też tzw. „no name”. Ma to wpływ oczywiście na jakość ale równocześnie ceny mogą znacznie się różnić. Druga kwestia to rodzaj roweru, jego konstrukcja. Rower elektryczny składany, może tradycyjny. Sprawdzanie jaki jest dokładnie napęd rowerowy, jak wygląda ładowanie, jakie koszty należy ponosić przy każdym ładowaniu. Trzecia kwestia to oczywiście znajdowanie odpowiednich sklepów, odpowiednich sprzedawców. Warto sprawdzać opinie, nie tylko na temat rowerów elektrycznych ale również sprzedawców i producentów, tak aby zakup był w pełni przemyślany, by wybrać najlepszą opcję dla siebie.


Starsze modele:

Rower elektryczny Interbike Prime

Bezpieczeństwo i wygoda czyli dwa elementy które najlepiej opisują rower elektryczny Interbike Prime 26”. Co dokładnie kryje w sobie ta konstrukcja, jakiego rodzaju argumenty przemawiają za jego zakupem?

Na początek słów kilka o parametrach. Rower wyposażony w koła 26 cali, posiadający silnik o mocy 250W, a także znakomicie zaprojektowany i funkcjonalny wyświetlacz LED, dzięki czemu w pełni panuje się nad rowerem. Wiadomo nie tylko jakie odległości pokonaliśmy ale również jaki jest stan baterii. Na jednym ładowaniu można przejechać średnio 75 kilometrów.

Rower elektryczny Prime od firmy Interbike doskonale sprawdzi się w każdych warunkach, a co ważniejsze, to rower dedykowany każdemu. Osobom starszym jak i młodszym. Wynika to z jego parametrów wagowych oraz prostoty obsługi, a kończy wszystko niezwykle przystępna cena.


Rower elektryczny Interbike Mistral

Rower elektryczny Interbike Mistral 28″ czyli wysoka jakość wykonania w przystępnej cenie. To jest to czego szukają wszyscy ci którzy dopiero rozglądają się za swoim pierwszym rowerem elektrycznym. Mistral od Interbike jest solidnie wykonany, rama z aluminium dzięki czemu zagwarantowano wysoką jakość w przystępnej cenie. To sprzęt nie tylko do jazdy miejskiej, bez problemów można wybrać się na dłuższą wycieczkę poza miasta. Jedno ładowanie pozwoli pokonać trasę do długości 60 km.

Czyli bezpieczny rower elektryczny dla wszystkich tych, którzy poszukują czegoś na początek w przystępnej cenie i solidnym wykonaniu.


Rower elektryczny Geobike Smart 2.0

Rower Smart 2.0 elektryczny to idealne rozwiązanie do miasta. Po co stać w korkach, po co męczyć się i pocić na tradycyjnym rowerze, skoro model Geobike Smart 2.0 zagwarantuje najwyższy komfort przemieszczania po labiryncie miejskiej dżungli. Ten rower elektryczny został wyposażony w silnik o mocy 250 W, a jego lokalizacja to tylna piasta. Oczywiście pozwala korzystać z mocy silnika do prędkości 25 km/h czyli zgodnie z przepisami. Warto zainteresować się wagą tego sprzętu. Rower Smart 2.0 waży jedynie 18 kg co oznacza, że nawet osoby starsze, mające mniejsze pokłady sił bez problemu poradzą sobie z nim w trakcie przenoszenia, pakowania. Polecam wszystkim tym, którzy szukają dobrego roweru elektrycznego w przystępnej cenie, którzy chcą po prostu uniwersalny rower do jazdy miejskiej.


Rower elektryczny City L

Rower elektryczny City L to w pełni polska produkcja. Ecobike to polski producent, który przygotowuje naprawdę doskonałe rowery, zarówno pod kątem stosowanych materiałów jak i rozwiązań konstrukcyjnych. Rower elektryczny City L jak sama nazwa wskazuje idealnie sprawdza się w miejskiej przestrzeni. Jazda na tym rowerze jest płynna. Niska waga to atut szczególnie dla osób starszych czy też o słabszej kondycji. Cały osprzęt przygotowany w tym rowerze zaspokoi najbardziej wymagających. Takie elementy jak amortyzatory, jak wyświetlacz LED czy oświetlenie to najwyższa jakość wykonania czyli mamy do czynienia ze znakomitym rowerem elektrycznym, który warto zakupić.


Rower elektryczny Haibike SDURO HardNine 5.0

Rower SDURO HardNine 5.0 czyli rower elektryczny dla wymagających klientów, dla osób które celują w najwyższą jakość. Już sam wygląd, design roweru wskazuje, że mamy do czynienia z maszyną na wypady poza miasto. To typowy rower MTB, bo został wyposażony w koła o rozmiarze 29 cali. Aby pewnie przemieszczać się nim w trudnych warunkach, rower elektryczny SDURO posiada wszystkie elementy z najwyższej jakości materiałów, gdzie przykładowo ramę zrobiono z aluminium. Do tego nowoczesne hamulce tarczowe dają poczucie maksymalnego bezpieczeństw w trakcie jazdy, nie wspominając o znakomitych amortyzatorach. Naprawdę warto zainwestować w ten rower elektryczny, szczególnie gdy szukamy czegoś na trudniejszy teren.

Spread the love

1 Comment

  1. Chcę kupić 1 lipca 2019 at 15:01

    Witam, co sądzą państwo o rowerach marki tourde? Chętnie poznam opinię na temat tego producenta, zamierzam kupić ich rower.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *