Akcesoria do roweru

Które akcesoria do roweru warto kupić?

Jazda na rowerze to ogromna przyjemność. Jednak sam rower, bez żadnych akcesoriów dzisiaj nie przejdzie. Producenci przygotowują najróżniejsze akcesoria rowerowe, które możemy podzielić na te niezbędne oraz traktowane jako ciekawy dodatek. Warto sprawdzić co warto kupić, warto poznać najciekawsze produkty znajdujące się obecnie na rynku. Na pewno podkreślić należy jedno – zakup niezbędnych akcesoriów w niskich cenach, niewiadomego pochodzenia nie będzie dobrym rozwiązaniem. Tutaj nie warto oszczędzać.

Oświetlenie to podstawa

Montaż oświetlenia w rowerze to nie kaprys, to po prostu obowiązek. Należy mieć świadomość, że posiadanie oświetlenia wymaga od nas prawo. Każdy rower powinien posiadać z tyłu czerwone światło, z przodu oświetlenie w kolorze białym, żółtym. Dlatego jeżeli rower nie posiada oświetlenia lub jest kiepskiej jakości to obowiązkowo trzeba udać się do sklepu po zakup dobrego sprzętu. Warto zwrócić uwagę na ilość lumenów jaką posiada konkretna lampka rowerowa. Standardowo powinna wystarczyć taka, która posiada od 100 lumenów w górę.

Strzeżonego Pan Bóg strzeże

Prawidłowe zabezpieczenie roweru to podstawa. Czy zostawiamy go na ogólnodostępnych parkingach czy też pod sklepem, warto się zabezpieczyć. Jak to zrobić? Nie warto kupować magicznych zapięć z marketów, super hiper linek. Pełen profesjonalizm czyli idealnie sprawdzi się U-lock. Dlaczego? Solidny materiał, dobra jakość wykonania, praktycznie niemożliwe do sforsowania. Trochę ponad 100 złotych wystarczy już na porządne zamknięcie tego typu.

Rowery firmy Kross – sprawdź najnowsze modele

Licznik rowerowy czyli wszystko pod kontrolą

Naturalnie licznik rowerowy nie jest obowiązkowym wyposażeniem roweru, nie jest czymś co jest niezbędne do jazdy. Warto jednak zamontować sobie odpowiedni licznik, niekoniecznie z milionem bajerów. Ważne aby był renomowanej firmy gdyż dobry licznik rowerowy gwarantuje dokładne pomiary, dokładne wyniki. Nie wolno zapominać o prawidłowym montażu.

Odblaski dla rowerzysty

Dobrze jest posiadać choćby jeden odblask, co nie oznacza obowiązku jazdy właśnie w nim. Fakt, przepisy prawa obowiązują posiadanie odblaskowych elementów po zmroku i taki odblask, taka kamizelka odblaskowa będzie najlepsza. Widoczna z daleka, pozwoli innym uczestnikom ruchu na szybkie zauważenie, że poruszamy się rowerem.

Akcesoria niezbędne na wypadek awarii

Ruszając w teren na rowerze należy wyposażyć w akcesoria, które pomogą na wypadek awarii. Co więc warto tutaj nabyć? Odpowiednie zestawy narzędzi dla rowerzystów tzw. multitool, pompka rowerowa. Warto również wozić ze sobą zapasową dętkę.

Spread the love

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *